top of page

Welcome My Buddy at ClubMAM!

Egzersiz arkadaşlığı "Workout Buddy" spor yapmayan kişilerin, spor yapanlardan motivasyon ve cesaret bulmasına yol açıyor.

My Buddy at ClubMAM motivasyonundan yola çıkarak tüm özel ve grup dersi üyelerimiz, grup derslerinden herhangi birine katılmak üzere ayda 1 kere yanınızda misafirinizi getirebilirsiniz.

Yeni şeyler denemek için bir arkadaşın varlığı her zaman destekleyicidir. Birlikte spor yapmak cesaret verici olacaktır. Ya da sadece çeşitlilik sunar. Örneğin arkadaşınız HammockYoga yapmaktan hoşlanıyorsa bu önyargılarınızı kırmak için mükemmel bir fırsattır. O güne kadar size hoş gelmeyen HammockYoga, arkadaşınızla birlikte yeni eğlenceniz haline dönüşebilir.

Bazı sporlar yalnızken sıkıcı olabilir. Tekdüzelik motivasyonunuzu olumsuz etkileyebilir. Yanınızda biriyle birlikte spor yapıyorsanız sohbet edebilir, şakalaşabilir ya da birbirinizi teşvik edebilirsiniz. Egzersizlere yalnız başlamış olabilirsiniz. Spor sırasında size eşlik edecek biriyle tanışarak aktif kalma süresini uzatmanın yanı sıra uzun süreli bir arkadaşlığın temelini de atabilirsiniz. Motivasyon bulaşıcıdır. Eğer spor yapmaya hevesli birilerini bulursanız çok daha kolay egzersiz yaparsınız.

Arkadaşınızla birlikte spor yapmak hedeflerinize daha kolay ulaşmanıza yardımcı olabilir. Massachusetts Dartmouth Üniversitesi’ndeki araştırmacılar, kilo vermek amacıyla egzersiz programında yer alan kişilerin, arkadaşları aynı programa katıldıklarında ve başarı gösterdiklerinde kilo verme konusunda daha iyi oldukları sonucuna ulaştı. Tek başına katılan veya arkadaşları kilo vermeyen katılımcılar, kilo verme konusunda daha başarısızdı.

Grup egzersizlerinde de arkadaşlar edinebilirsiniz. Bir sonraki derse gitmezseniz ‘Neredeydin?’ diye sorabilirler. Bu da bir sonraki dersi aksatmamanız için sizi motive eder.


Haziran ayı grup derslerimizle beraber Buddy'ni kapta gel!...

Matta, hamakta, dansta, Bungee'de, ClubMAM'da buluşalım!...64 görüntüleme0 yorum

Son Yazılar

Hepsini Gör

Comments


bottom of page