top of page

YERÇEKİMİNİ YENMEK!...BUNGEE GYM...DANS-FITNESS-AKROBASİ-ADRENALİN

Güncelleme tarihi: 24 Ağu 2023

ADRENALİN DOLU BİR DENEYİM


Yerçekimini yenmek ve gökyüzüne doğru atılmak her zaman insanların hayalini kurduğu maceralardan biri olmuştur. Bu hayalinizi gerçeğe dönüştüren aktivitelerden birisi de Bungee Jumpıng. Bu benzersiz deneyim, cesaretinizi test etmenin ve özgürlüğü hissetmenin bir yoludur. Bu yazımızda, Bungee Jumping aktivitesini spor alanlarında herkes için yapılabilecek hale getiren BungeeGYM hakkında daha fazla bilgi edinecek, nasıl yapıldığını öğrenecek ve yararlarını keşfedeceksiniz.
BungeeGYM Nedir?


Bungee Fitness Workout'un kökeni Tayland ve oradan dünyanın geri kalanına yayıldı. Değiştirilebilen, yoğunluğu artırılabilen, hareketleri değiştirilebilen vb. bir egzersiz rutinidir. Profesyonel dansçı Sivavut Mathong tarafından yaratıldı, başlangıçta özellikle alt karınlara odaklandı.


BungeeGYM, klasik bungee jumping deneyimini kapalı bir mekânda spor ve eğlence ile birleştiren yeni bir yaklaşımdır. Genellikle fitness merkezlerinde veya özel tesislerde sunulan bu deneyim, esneklik, denge, kuvvet ve koordinasyon gerektirir. Bungee kemerleri sayesinde yerçekimi etkisi azaltılır ve havalanırken farklı akrobatik hareketleri deneyimleme fırsatı sunar.Elastik kordonların geri çekmesi, havada hareket etmenize ve yerçekimine karşı sınırsız bir deneyim yaşamanıza olanak sağlar.

BungeeGYM’de yapılan egzersizler kalori yakmak için iyi bir yöntemdir. Böylelikle kilo vermeye yardımcı bir etkiye sahiptir. Kalp ritmini ve kan akışını düzenlemeye yardımcı olan egzersizlerin etkisiyle hücrelere taşınan oksijen miktarının artmasıyla bireylerin enerjilerinin artmasına destek olur. Esnek kordonlar yardımı ile yapılan idmanlar sayesinde eklemler üzerindeki baskı diğer egzersiz çeşitlerine göre çok daha azdır. Bu sayede de eklemlerin korunmasına yardımcı olur. Lenf dolaşımını düzenleyen bir etkiye sahip olan BungeeGYM, bu özelliği ile bağışıklığı güçlendirirken detoksu destekleyici bir dinamiğe de sahiptir. Dans hareketleri ile bireyin iyi vakit geçirmesine yardımcı olurken, ritmik hareketlerle de vücudu destekleyerek bireyin vücudunu daha iyi hissetmesine olanak tanır.


Yüksek yoğunluklu bir antrenmandır. Kuvvet hareketlerini kardiyo ile birleştirin. Bu, rutini hızlandırmanın, yağ yakmanın anahtarı olan metabolizmanızı hızlandırdığı anlamına gelir. İyi olan şey, yüksek bir kardiyo rutini yaparken eklemlere baskı yapmamasıdır. Vücudun tüm kasları çalışır. Bungee kordonu ile egzersizler yaparak çekirdek kaslara odaklanır. Kablo, kas tonusunu iyileştirecek ve fiziksel performansı artıracak bir direnç eğitim aracıdır. Bungee kablosu bizimle ilgilenecek ve düşme konusunda endişelenecek bir şey olmayacak. Eğlenceli ve uygulaması kolay bir spordur.
Sınırları Zorlayan Eğlenceli Deneyimler


BungeeGYM sııradanlığı geride bırakıp sınırları zorlayan, adrenalin dolu deneyimler sunar. Hangi deneyimi seçerseniz seçin, bu aktiviteler hayatınıza unutulmaz anılar katacak ve sınırlarınızı keşfetmenize yardımcı olacaktır. Eğer özgürlük hissini ve eğlence ile egzersizi yaşamak istiyorsanız, BungeeGYM tam da aradığınız deneyim olabilir.

Unutulmaz bir maceraya adım atın ve yerçekimini yenmenin keyfini çıkarın!

102 görüntüleme0 yorum

Comments


bottom of page