top of page

HAMMOCKYOGA İLE VÜCUDUNUZU GENÇLEŞTİRİN! HAMMOCKYOGANIN ÖZEL YARARLARI NELERDİR?

Yoga, yüzyıllardır hem fiziksel hem de zihinsel sağlık için uygulanan bir egzersiz sistemidir. HammockYoga ise, yoga pozlarını hamaklar kullanarak gerçekleştiren bir yoga türüdür. Hamaklar, yoga pozlarını daha kolay ve rahat bir şekilde yapmayı sağlar. Ayrıca, hamaklar sayesinde yoga pozları daha etkili olur ve vücuda daha fazla fayda sağlar.


Hamak teknikleri, kişinin omurgasını esnek tutarak ve dolayısıyla duruşunu doğrultarak, yaşlanma sürecini tersine çeviren bir yöntemdir. Yerçekiminin tüm olumsuz etkilerini ortadan kaldırmaya yarayan, omurlar ve eklemler üzerine baskı yaratmadan yapılan ters dönme hareketleri için en güvenli tekniktir. • Omurganın yeniden hizalanmasını sağlarken duruş bozukluklarını düzeltmeye yardımcı

 • Kronik sırt, bel, boyun ağrılarında kısa zamanda azalma

 • Daha sağlıklı sindirim ve lenfatik sistemler , geliştirilmiş kan dolaşımı

 • Artan rahatlama, huzurlu ruh hali ve yüksek seviye enerji

 • Yaşlanma karşıtı, vücut üzerindeki anti-yerçekimi etkileri nedeniyle

 • Artan odak, sinir kas koordinasyonunun mükemmel seviyeye ulaşması

 • Mutluluk hormonu seviyelerinin artması, solunum zorlukları olanlarda semptomların iyileştirilmesi

 • İleri seviye yoga sınıflarına hazırlık ve kolaylıkla asanalara geçiş

 • Hamak kas esnekliğinin ve eklem hareketliliğinin artmasını sağlarken, deep tissue masaj teknikleriyle kas gerginliğinin giderilmesini sağlar.

 • Damarları, vücudun alt ve üst bölgelerinde kasların güçlendirirken, dayanıklılık, çeviklik ve kinestetik farkındalığı arttırır.

 • Yerdeyken hareketli bir zemin algısı yaratıp dengenin uyumlanması, propriyoseptör tepkisinin hızlanması ve yeni sinaptik bağlantıların oluşması

 • Hamağın bedenimize verdiği destek ile fizik yasalarına meydan okuyan hareketlerin kolaylıkla yapılabilmesiyle temel korkuların yenilmesi, öz saygının gelişmesi ve başarı duygusunun verdiği yeterlilik hissi ile keyif ve mutluluk sağlanır.


Baş Aşağı Duruşların Özel Faydaları


 • Bel kemiğindeki omur disklerindeki basıncını kaldırır ve gerekli sıvıyı almalarını sağlar. Böylece omurilikteki sinirler için boşluk yaratılır, omurgayı düzeltir. Kronik bel, sırt, boyun ağrılarını tek bir seansın sonunda rahatlatır.

 • Endokrin, lenf, sindirim ve dolaşım sistemlerini dinçleştirir. Seratonin, endorfin, endofalin, endokanabinoid ve dopamin gibi mutluluk hormonları salgılar.

 • Yeni sinaptik bağlantılar ve sinir yolları sayesinde beynin nöroplastisitesini (kişinin öğrenme yeteneğini) arttırır.

 • Yüzdeki kılcal damarlara taze kan sağlayarak cildi canlandırır. Baş aşağı dönmeler sayesinde kişinin yüz rengi güzelleşir. Antiaging özelliği ile tüm bedene gençlik aşılar.


İnversiyon; yer çekiminin vücut üzerindeki diğer olumsuz etkilerinin önüne geçen başarılı bir yöntemdir. Zamanla yer çekimi dolaşım, boy kısalması, organ prolapsusları(sarkmaları) ve genel vücut fonksiyonları sorunlarını daha da kötüleştirebilir. İnversiyon, genel sağlık durumunu koruyabilmede proaktif bir yöntem olarak da sunulabilir. Baş aşağı durmak, kasları esnetip rahatlatır, stres ve baskıyı azaltır, bağların daha sağlıklı hareket etmelerine yardımcı olur.HAMMOCKYOGAYA NASIL BAŞLANIR?


HammockYogaya başlamak için öncelikle bir yoga hamakı edinmeniz gerekir. Yoga hamakını satın alırken, dayanıklı ve aşağı esnemeyen bir model seçmeniz önemlidir. HammockYogaya başlamak için bir eğitmen ile çalışmak en iyisidir. Eğitmeniniz, hammockyoga pozlarını doğru bir şekilde yapmanıza yardımcı olacaktır.


Sonuç olarak, HammockYoga, vücudu genç ve diri hale getirmek için oldukça etkili bir egzersiz sistemidir. Ayrıca HammockYoga sadece vücut üzerinde değil, aynı zamanda zihin ve ruh üzerinde de olumlu etkilere sahip bir yogadır. Gençleşmeyle ilgilenenler için özellikle çekici olabilir. Ancak, HammockYoga uygulamadan önce bir uzman veya eğitmen denetiminde öğrenilmelidir. Sağlık koşullarınızı göz önünde bulundurarak bu eşsiz yoga pratiğinin tadını çıkarabilir ve gençleşmenin keyfini sürebilirsiniz.

75 görüntüleme0 yorum

Son Yazılar

Hepsini Gör

留言


bottom of page