top of page

ŞİMDİ ÇOCUKLARIN ZAMANI... KASIM’DA HAMMOCKYOGA JUNIOR BAŞLIYOR!...

7-9 yaş grupları için tasarlanmış olan HammockYoga Junior derslerimiz başlıyor!...

Salı - Perşembe 14:00

Kontenjan 6 kişi / 1 ay 8 ders girişAirArts®Junior eğitimi çocukları tablet ekranlarından uzaklaştırırken fiziksel sağlık ile zihinsel gelişim için sağlam bir temel oluşturmaya motive etmenin etkili bir yoludur. Bu eğitim sporu çocuklar için eğlenceli ve arzu edilen bir aktivite haline getirecektir.


Çocuklar AirArts®HAMMOCKYOGA JUNIOR deneyiminin en iyi kısmının HER ŞEY olduğunu söylüyor! AirArts® Hamağında sallanmaktan uçma duygusunu deneyimlemeye kadar, bizler birlikte çocuklarımızın zihinlerini bir olasılıklar dünyasına ve onların en harika hayat dolu kendi özbenliklerine açıyoruz.


Oyna, Uç, Sallan, Dön ve Ters Dön – bunları şimdiye dek yaratılmış olan en yaratıcı çocuk HammockYoga & Fitness kursuyla: AirArts®Junior ile güvenle yap!Bir HAMMOCK JUNIOR Dersi Çocuklara Nasıl Bir Deneyim Yaşatır?


Eğlenerek hareket etmek, spor yapmak, egzersiz yapmak temellidir. Bu bir disiplindir ve çocuk oyun parkında değildir. Zıplama, koordinasyon, denge gibi özellikleri geliştiren, ancak bunu yaparken de çocuğun sıkılmadan eğlenmesini, farklı hayal dünyasıyla bunların geliştirilmesini sağlar.

AirArts®Junior’da temel felsefe “oyunla keşfetmek”tir. Çocuklar oynayarak öğrenirler! Fiziksel keşif: zıplama, sallanma, dönme tırmanma yoluyla riski hesap etmeyi öğrenirler. Açık alanda bütün yönlerde bedenlerini serbestçe hareket ettirirken bir yandan hayal güçlerini de devreye sokan çocuklar, gelişmekte olan iç algısal ve vestibular sistemlerine ince ayar yaparlar. Bu programın eğlendiriciliği ve hafifliği bizlere bu ihtiyaçları güvenli ve koruyucu bir çevrede karşılamada yardımcı olmaktadır.


AirArts®Junior çocukların bir yandan eğlenirken bir yandan da gelişmekte olan bedenlerine dair farkındalıklarını arttırmak için yaratılmıştır. Yetişkinler genellikle hamak tekniklerini yerçekiminin getirdiği yaşlanma etkilerini geri çevirmeye yardımcı olması için kullanırlar. Çocuklar ise gelişme çağlarından itibaren ömür boyu sürecek hem zihinsel hem fiziksel açıdan rekabetçi bir avantaj geliştirirler.
Oyunun Eğitimsel Değeri


Bugün sporun bir eğitim aracı olarak çocuğun her yönden gelişmesinde büyük rol oynadığı bilinmektedir. Sportif oyunlara bir grup üyesi olarak katılma; çocukta yardımlaşma, beraber çalışma, diğer grup arkadaşlarına ve oyun düzenine saygılı olma gibi duyguları geliştirdiği ifade edilmektedir. Yapılan araştırmalar sportif oyunların çocukların sosyal sorumluluk kavramını daha iyi anlamalarına yardımcı olduğunu da ortaya koymuştur.Çocuklar Niçin Fiziksel Aktiviteye İhtiyaç Duyar?

  • Fiziksel aktivitelere yeterli katılım; güven ve başarı ile sonuçlanan motor becerilerini geliştirir.

  • Gelişmiş fiziksel uygunluk sağlar.

  • Kendine güven (özgüven) gelişimini destekler, daha güvenli, bağımsız, kendini kontrol edebilen bir kişilik olmasına imkan verir.

  • Öz disiplini destekler. Çocuğun kendi sorumluluk gelişimini kolaylaştırır.

  • Fiziksel aktivite gerilim ve anksiyetenin boşalmasına yardım eder ve stresi azaltır.

  • Çocukların sosyalleşmesine ve pozitif insan ilişkilerini öğrenmesine olanak sağlar. Kuvvetli ikili ilişkiler geliştirmesine yardım eder.

29 görüntüleme0 yorum

Son Yazılar

Hepsini Gör

Comments


bottom of page